Tereny zabudowane, jakimi są ośrodki miejskie, często są miejscem prac budowlanych i wyburzeniowych. Z racji położenia w pobliżu takich obiektów dróg komunikacyjnych należy zabezpieczyć taki teren przed wjazdem pojazdów i ruchem osób postronnych. Ograniczenia takie muszą być widoczne i jeżeli jest to droga dojazdowa na teren posesji, to dodatkowo powinny być mobilne. Ułatwi to ich demontaż w razie potrzeby przejazdu pojazdów wykonawców prac budowlanych.
Takim uniwersalnym rozwiązaniem mogą być słupki ostrzegawcze. Wykonane są one z tworzyw sztucznych, które zapewniają im elastyczność oraz wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Producenci oferują również modele, na których dodatkowo można umieszczać taśmy, aby utrudnić przechodzenie przez wyznaczoną linię. Montaż takich ograniczeń nie wymaga pozwolenia. Zaletą takiego rozwiązania jest również krótki czas ustawienia takiego zabezpieczenia.
W zależności od zakresu pra,c warto przemyśleć zmianę organizacji ruchu na terenie budowy, jaki w pobliżu takiego obiektu. Administrator terenu może umieścić wewnętrzne znaki drogowe informujące o zakazie ruchu pojazdów lub o ich ograniczonej masie całkowitej. Jeżeli znaki będą regulowały ruch w pobliżu placu budowy, to powinny być zatwierdzone przez właściciela drogi publicznej. Można je zamówić np. na https://www.matech.com.pl/pl/oznakowanie-pionowe-i-poziome/znaki-drogowe. Oprócz standardowych znaków zgodnych z kodeksem drogowych wykonawca oznakowania może wprowadzać tabliczki z dodatkowymi informacjami określającymi godziny obowiązywania zakazów ruchu lub czasu postoju w ciągu dni tygodnia.