Antyki – w jakich wnętrzach się sprawdzą

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wkomponowanie antyków we wnętrze wcale nie jest łatwą sprawą. Jeśli zrobimy to umiejętnie, możemy nimi ozdobić nawet nowoczesne wnętrze. Musimy jednak znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam uniknąć rażących błędów.

Do jakich wnętrz najlepiej pasują zabytkowe meble

Antyki najlepiej sprawdzają się w klasycznych wnętrzach. Niekoniecznie musi być to salon. Może równie dobrze wybrać na przykład sypialnię. Meble antyczne świetnie wpasują się, jeśli będziemy kierować zasadą ładu i harmonii. Należy usunąć wszystkie zbyteczne rzeczy, które zagracają przestrzeń.
Jednym z popularniejszym mebli antycznych, jakie są wybierane do sypialni jest toaletka. W zależności od dostępnej powierzchni można zdecydować się na dużą toaletkę połączoną z trójdzielnym lustrem. Posiada ona szuflady oraz szafkę w dolnej części. Popularne są również wąskie konsolki z dwiema szufladami. Dość często umieszcza się podłużne listwy z żarówkami po obu stronach lustrzanej tafli.

Jeśli chodzi o salon, w klasycznych wnętrzach bardzo dobrze sprawdzają się kanapy antyczne. Tutaj również warto korzystać z zasady minimalizmu oraz prostoty. Warto wybrać jeden mebel antyczny niż łączyć ze sobą kilka różnych. Taki bałagan stylistyczny może zaburzyć cały efekt, jaki wnosi antyczny mebel. Bardzo dobrze sprawdzi się unikatowy fotel ze specjalnym obiciem. Postawiony w odpowiednim miejscu będzie bardzo ozdabiał przestrzeń. Najlepiej będzie dobrać do niego podnóżek posiadający to samo obicie. Świetnie sprawdza się ustawienie takiego zestawu przy kominku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*