Co kupić dla niemowlaka w prezencie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Idąc w odwiedziny do młodych rodziców, mamy problem z wyborem zabawki dla ich maluszka. Zwykle kupujemy gryzaczki, grzechotki, ciuszki. Jednak takie akcesoria przeważnie już nasi znajomi mają dla swej pociechy. Musimy więc bardziej się wysilić, by zadowolić zarówno dziecko, jak i jego rodziców.

Z czym w gości?

Sklepów z zabawkami dla dzieci w różnym wieku jest całe mnóstwo, dlatego mamy możliwość wybrania czegoś naprawdę szczególnego. Musimy pamiętać, by prezent był dopasowany do wieku dziecka. Duże zainteresowanie wzbudzą w niemowlęciu książeczki kontrastowe. Mają one obrazki o uwydatnionej różnicy. Wybrane kontrastujące ze sobą kolory np. czarny i biały, fioletowy i żółty, czerwony i zielony przykuwają uwagę dziecka. Aktywizują w ten sposób jego wzrok. Niemowlę, śledząc obrazki ćwiczy mięśnie gałki ocznej i dzięki temu wyostrza mu się wzrok. Uniknie w ten sposób noszenia okularów.

Dla młodych rodziców możemy poszukać coś ciekawego także wśród książek. Pięknie ilustrowane albumy maluszków to kolorowe książeczki w twardej atrakcyjnej obwolucie, w których zapisywane są ważne wydarzenia z życia dziecka np. pierwszy wyrżnięty ząbek, pierwsze wypowiedziane słowo, pierwsza wycieczka do innej miejscowości itp. Rodzice mogą w nim umieszczać nie tylko zapiski, ale również wklejać zdjęcia. Na kartkach albumu są piękne obrazki z postaciami z bajek i wśród nich umieszczone propozycje zapisków. Kolorowy album będzie doskonałą pamiątką zarówno dla rodziców, jak i dziadków oraz samego dziecka, które gdy dorośnie będzie mogło dowiedzieć się o sobie ciekawych rzeczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*