Co oferują ślubni fotografowie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowożeńcy muszą liczyć się z faktem, że dobre zdjęcia z najważniejszego dnia w ich życiu będą kosztować. Usługa fotografowania jest bowiem znacznie szersza, niż wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka. Młoda para musi zapłacić za czas poświęcony przez fotografa, a także pośrednio za wypożyczenie sprzętu, którym ten pracuje. Jak wygląda szczegółowa oferta ślubna osób odpowiedzialnych za zdjęcia?

Reportaż ze ślubu i sesja w plenerze

Fotografowie towarzyszą nowożeńcom najczęściej od momentu przygotowań w domu, aż do zakończenia oczepin. Młoda para nie może jednak oczekiwać, że w jej ręce trafią wszystkie zdjęcia, które wykonane zostały przez fotografa. Zazwyczaj bowiem w podpisywanej umowie wskazana jest finalna liczba odbitek, jaką zleceniodawcy otrzymają od profesjonalisty. Możliwość dokupienia do podstawowego pakietu sesji w plenerze oferowana jest przez większość fotografów. Przykład można zobaczyć na https://lukaszkot.pl/sesja-plenerowa/. Wówczas termin wykonywania tego typu fotografii ustalany jest na inny dzień, tak by spokojnie oddać się procesowi twórczemu.

Nie tylko stanie za aparatem

Jednakże samo wykonywanie zdjęć to nie wszystko, za co płaci zleceniodawca. Trzeba wziąć również pod uwagę konieczność selekcji wykonanych fotografii, ich obróbkę graficzną, a nawet… wybór miejsca i koncepcji sesji plenerowej. Każdy fotograf na ślub Kielce, czy dowolne inne miasto w Polsce traktuje jedynie jako bazę do ostatecznej miejscówki. Przygotowanie pomysłu na unikatową sesję plenerową jest częścią procesu artystycznego twórcy, dlatego cena usługi uwzględnia również tą kwestię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*