Co się robi z betonu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Beton to niezwykle powszechny materiał budowlany. Jest dość prosty w wykonaniu, ponieważ wystarczy cement, piasek i woda aby stworzyć najprostszą wersję betonu. Są jednak również inne jego odmiany, w których dodaje się innego kruszywa niż piasek, może to być żwir lub sztuczne kruszywa nadające specjalnych właściwości. Od rodzaju kruszywa zależy m.in. mrozoodporność i przepuszczalność wody w betonie. Warto zastanowić się co można z niego zrobić.

Kostki brukowe z betonu

Na rynku jest wiele rodzajów kostek brukowych z betonu, w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Królują one na ulicach jako materiał, z którego układa się chodniki. Ale przydają się także na prywatnych posesjach, do stworzenia drogi łączącej ulicę z garażem, otoczenia domu kostkowym chodnikiem lub skomponowania ścieżek w ogrodzie. W tym ostatnim przypadku oryginalność jest szczególnie pożądana. Takie kostki brukowe możemy także wykonać samodzielnie z domowej mieszanki betonowej wykorzystując gotowe formy i ozdabiając je dodatkowo kamyczkami lub szkiełkami.

Ogrodzenia z betonu

Znanym sposobem na wykorzystanie betonu są ogrodzenia, można kupić gotowe przęsła i płyty w różnych stylach, nawiązujące do wszystkich epok w historii architektury, imitujące kamień lub misterne rzeźbienia, a wykonane w prosty i tani sposób techniką odlewu. W ogrodzeniach można także łączyć beton z innymi materiałami np. drewnem. Drewniane tralki świetnie uzupełnią betonowe konstrukcje.

Beton ma wszechstronne zastosowanie nie tylko w brukarstwie i architekturze, staje się coraz popularniejszy także w sztuce i rękodziele artystycznym. Warto więc zainteresować się tym niezwykle prostym i łatwo dostępnym materiałem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*