Co to są obwarzanki odrzywolskie?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Obwarzanki to smaczny i zdrowy produkt regionalny, kojarzony przede wszystkim z południową częścią kraju. Z całą pewnością jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak wiedzieć, że równie popularne i smaczne są obwarzanki odrzywolskie, stanowiące niepisany symbol parafialnych odpustów.

Smaczne, zdrowe, regionalne

Produkty regionalne cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem, czego doskonałym potwierdzeniem są obwarzanki odrzywolskie – wypiekane w kształcie niewielkich pierścieni, splatanych z dwóch części ciasta. Przysłowiowym sukcesem tych wypieków są naturalne składniki oraz tradycyjna receptura, przekazywana z pokolenia na pokolenie, co potwierdzają informacje znajdujące się w zasobach witryny http://obwarzankiodrzywolskie.pl.

Oprócz produktów tradycyjnych, dopełnianych makiem, solą lub sezamem, znaleźć można obwarzanki puchate, biszkoptowe i śmietankowe, idealnie łączące tradycję z nowoczesnością. Czynnikiem, który wyróżnia te wypieki jest przede wszystkim to, że obwarzanki najpierw należy obgotować we wrzątku, a następie piec w piekarniku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*