Co usprawni pracę w ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydatne narzędzia ogrodnicze

Praca w ogrodzie to czasochłonne zajęcie. Usprawnić ją można, sięgając po nowoczesne narzędzia. Jednym z podstawowych sprzętów stosowanych w ogrodnictwie jest kosiarka spalinowa lub elektryczna. Urządzenie to przeznaczone jest do pielęgnacji trawników. W związku z tym, że kosiarki nie wszędzie są w stanie równo dociąć trawę, warto zaopatrzyć się także w mniejszą podkaszarkę przeznaczoną do podcinania trudno dostępnych miejsc.

Żeby trawnik prezentował się okazale, trzeba zadbać również o jego odpowiednie napowietrzanie i oczyszczanie. W związku z tym, że korzystanie z ręcznych narzędzi na dużej powierzchni bywa uciążliwe, warto pomyśleć o wertykulatorach spalinowych wykonujących poziome nacięcia, dzięki którym poprawiają się warunki do wzrostu trawy. Do przydatnych narzędzi, usprawniających pracę w ogrodzie zaliczyć należy także mechaniczne nożyce ułatwiające przycinanie i formowanie żywopłotów.

Zaawansowany technicznie sprzęt

W sklepach dostępny jest również zaawansowany technicznie sprzęt przeznaczony do pielęgnacji dużych powierzchni. Często stosowane są np. dmuchawy plecakowe, pozwalające pozbyć się liści z alejek, placów, czy też podjazdów. Do oczyszczania ciągów komunikacyjnych oraz pieszych z piasku i brudu doskonale nadają się zamiatarki wyposażone w szczotkę czyszczącą, która charakteryzuje się dużą wydajnością.

W nowoczesnych zamiatarkach spalinowych producenci coraz częściej wbudowują tryb pracy w zimie, pozwalający na usuwanie zalegającego  śniegu. Żeby znacząco przyspieszyć proces sezonowego przycinania drzew, należy zaopatrzyć się w pilarkę spalinową o dużej wydajności. Dobrym pomysłem jest również zakup pilarki na wysięgniku. Dzięki niej możliwe jest usuwanie gałęzi bez używania drabiny. W celu pozbycia się przyciętych gałęzi sięgnąć można po mobilny rębak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*