Co zapewni sprawne funkcjonowanie restauracji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elementy wyposażenia ze stali nierdzewnej

Jednym z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów w restauracjach jest stal nierdzewna. Wynika to przede wszystkim z jej właściwości. Stal nierdzewna jest nie tylko trwała, ale również łatwa w czyszczeniu. To właśnie te cechy sprawiają, że wiele sprzętów i urządzeń zapewniających sprawne funkcjonowanie restauracji wykonuje się właśnie z tego materiału. Wśród nich są m.in. meble oraz szafki gastronomiczne, blaty, szafy chłodnicze, zmywarki oraz kuchnie gazowe lub elektryczne.

Ze stali nierdzewnej wykonuje się również baseny do gastronomii. Baseny gastronomiczne jako element wyposażenia zmywalni ułatwiają mycie dużych garnków, patelni oraz innych akcesoriów, które nie mieszczą się do zmywarki.

Inne akcesoria wpływające na sprawność działania restauracji

Wśród innych elementów zapewniających sprawne funkcjonowanie restauracji wyróżnić można przede wszystkim elektryczne obieraczki do ziemniaków oraz elektryczne szatkownice do warzyw. Akcesoria te pozwalają wyraźnie skrócić czas obróbki warzyw i przygotowywania posiłków.

Przydatnym narzędziem jest również maszynka do mielenia lub rozbijania mięsa. Istotnym elementem wyposażenia restauracji wpływającym zarówno na sprawność jej działania, jak i komfort pracy jest okap. Najlepsze okapy dostępne na rynku skutecznie pochłaniają nieprzyjemne zapachy, wychwytują cząsteczki tłuszczu unoszącego się w powietrzu i dodatkowo zapewniają napływ świeżego powietrza. Dzięki takim urządzeniom praca kucharzy odbywa się w lepszych warunkach, przez co jest bardziej wydajna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*