Czego nie może zabraknąć w eleganckiej sypialni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżując elegancką sypialnię, trzeba zwrócić uwagę na każdy szczegół. Nie tylko wybrać odpowiednie umeblowanie, które będzie pasować do wymyślonego stylu, ale też zadbać o idealną kolorystykę czy akcesoria dekoracyjne. Oczywiście w każdej sypialni najważniejszym elementem wystroju jest łóżko. Zwłaszcza jego wykończenie, czyli wezgłowie musi być bardzo szykowne, aby nadać całemu pomieszczeniu odpowiedniego tonu. Ale i dodatki takie jak pościel, lampki, obrazy czy lustra mogą stanowić o eleganckim stylu.

Dodatki nadają atmosferę

Zawsze warto zacząć od łóżka. Bardzo elegancka jest choćby pościel satynowa, która od razu budzi skojarzenia z luksusem. Udekorować miejsce do spania można więc pościelą satynową 180×200, ponieważ jest to najczęstszy wymiar łóżek do sypialni. Kolory czy wzory można wybrać wedle własnego gustu, aby dobrze wyglądały. Choć cała kolorystyka w tym pomieszczeniu powinna być zgodna ze sobą.

Im większe łóżko, tym większa potrzebna będzie pościel. Na tak zwane podwójne najlepiej pasować może pościel 200×200. Warto po prostu kierować się zasadą, że kołdra nie może być za mała, lepiej żeby miała te same wymiary co materac lub była nieco większa. Na samo łóżko i pościel warto jeszcze narzucić dekoracyjne kapy czy poduszki.

Stawiając stoliki nocne warto wybrać meble z wysokim połyskiem w stylu glam. Na stolikach zawsze trzeba postawić lampki nocne. Ciekawym pomysłem jest ustawienie lub powieszenie za nimi małych luster. Odbijają one światło w ciekawy sposób, a same w sobie też są dekoracją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*