Dlaczego warto wynająć jacht?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego jachtu, ponieważ daje on możliwość nieskrępowanego przemierzania różnych szlaków wodnych. Ten specyficzny środek transportu kosztuje jednak mnóstwo pieniędzy, a na dodatek jego prowadzenie wymaga stosownych pozwoleń, dlatego znacznie lepszym pomysłem jest wynajem lub czarter. Rozwiązanie to gwarantuje bowiem sporą niezależność, a jednocześnie pozbawia nas niepotrzebnych trosk i wydatków. Jedną z firm, w której bez problemu wyczarterujemy nowoczesny i funkcjonalny jacht jest np. https://leo-yachting.com/

Rozwiązanie dające mnóstwo korzyści

Pierwszym argumentem przemawiającym za wynajęciem jachtu jest znaczne ograniczenie wydatków związanych z jego eksploatacją. Nie tylko bowiem odchodzą koszta zakupu, ale również regularnych przeglądów technicznych (konserwacji), wymiany osprzętu na nowy, przechowywania w porcie czy transportu na dany akwen wodny. Nie można tez zapomnieć o obowiązkowym ubezpieczeniu. Wybierając opcję czarteru nie musimy się zatem martwić ani o bieżące opłaty, ani też o kwestie logistyczne czy remontowo-konserwacyjne. Poza tym wynajem na określony czas (np. tydzień lub dwa tygodnie) daje nam możliwość przebierania w licznych jednostkach (katamarany, łodzie motorowe itp.), a także rejonach świata.

Jeśli chodzi o czarter jachtu Seszele, Grecja, Malediwy i Włochy są państwami, w którym za tego typu usługę zapłacimy stosunkowo tanio. Trzecią korzyścią z omawianego rozwiązania jest brak konieczności posiadania uprawnień oraz patentów wymaganych do prowadzenia jednostki. Pomocą służy nam bowiem skipper, który zajmuje się zarówno obsługą steru, jak i cumowaniem czy refowaniem żagli. Inne zalety wynajmu to: swoboda w planowaniu wyjazdu za granicę, możliwość spędzenia niezapomnianych wakacji w szerszym gronie (cała rodzina, grupa znajomych) i zdobycie nowego doświadczenia (które pozwoli z czasem wyrobić stosowne uprawnienia żeglugowe).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*