Jak ćwiczyć z gumą oporową?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby mieć zgrabne i umięśnione ciało nie trzeba regularnie chodzić na siłownię, ani kupować drogich sprzętów do ćwiczeń. W domu możemy wykorzystywać gumę oporową do ćwiczeń.

Guma oporowa wykonana jest z lateksu. Jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Osoby uczulone na lateks znajdą na rynku gumy pozbawione tego tworzywa sztucznego. Ze względu na elastyczność dopasują się do każdej wysokości ciała. Są niedrogie i uniwersalne, a ćwiczenia z ich użyciem można wykonywać dosłownie wszędzie. Mimo, iż wyglądają niepozornie, utrzymują się bardzo wysoko w rankingu profesjonalnych sprzętów do ćwiczeń. Nadają się zarówno do domu, jak i na zewnątrz.

Z pomocą gum oporowych możemy wykonywać ćwiczenia na dowolną partię ciała. Odpowiednio dobrane ćwiczenia z powodzeniem zastąpią podnoszenie ciężarków dając zbliżone rezultaty. Z powodzeniem możemy gumą oporową ćwiczyć nogi skupiając się na mięśniach ud i pośladków.

Aby ćwiczyć plecy i barki należy stanąć w lekkim rozkroku. Gumę rozciągamy w wyprostowanej pozycji ciała nad głową. Ręce powinny być odchylone maksymalnie w tył.

Na biceps ćwiczenie wykonujemy siedząc w siadzie prostym. Gumę należy zahaczyć o stopy, a końce złapać rękami. Plecy powinny być proste, łokcie blisko tułowia, a mięśnie brzucha napięte. W takiej pozycji przyciągamy gumy jak najdalej w tył.

Jeżeli chcemy użyć gumy do ćwiczeń nóg, obwiążmy ją na wysokości kostek. W pozycji półprzysiadu robimy kilka kroków w przód, a potem w tył. W ten sposób nogi będą ćwiczyły równomiernie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*