Jak dbać o meble skórzane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra stanowi bardzo trwały i elegancki materiał wykończeniowy mebli. By zachował on swoje właściwości wymaga jednak odpowiedniego postępowania. Stosując się do poszczególnych zasad można utrzymać takie elementy w dobrym stanie i sprawić, że obicia mimo upływu lat będą się prezentowały efektownie. Co zrobić by meble skórzane służyły nam przez dłuższy czas?

Czyszczenie i pielęgnacja

Niemal w każdym salonie można odnaleźć fotel czy kanapę z taką tapicerką lub coraz bardziej popularne sofy skórzane z funkcją spania (sprawdź ofertę: https://bostonsofa.pl/sofy-dwuosobowe-z-funkcja-relax-skorzane). Takie meble okazują się bardzo wygodne względem codziennego użytkowania, a do tego podnoszą wartość estetyczną całego pomieszczenia. By tak było trzeba o nie jednak odpowiednio dbać. Do codziennego czyszczenia takiej powierzchni dobrze nadają się po prostu odkurzacz i flanelowa szmatka. Korzystając z tej drugiej koniecznie należy jednak pamiętać, iż skórzane meble powinno się przecierać delikatnie wilgotną, ale nie mokrą ściereczką. Wynika to z faktu, że skóra łatwo absorbuje wodę i wszelkie substancje. W przypadku większych zabrudzeń przydaje się woda z rozpuszczonymi płatkami mydlanymi – po przetarciu powierzchni takim roztworem trzeba ją jeszcze oczyścić zwykłą mokrą szmatką i wreszcie wytrzeć do sucha. By zachować naturalny i efektowny wygląd mebli skórzanych konieczna jest również pielęgnacja tapicerki. Gdy staje się wysuszona to zaczyna robić się krucha i pęka. Należy zatem pamiętać by nie ustawiać ich w pobliżu źródeł ciepła, gdyż wilgotność powietrza będzie w tych rejonach zbyt niska. Dodatkowo powierzchnie takich elementów powinno się smarować specjalnymi środkami do nawilżania, które stosuje się zwykle około dwóch razy w roku, choć jest to zależne od częstotliwości użytkowania danego mebla.

Szukasz mebli skórzanych? Sprawdź najlepsze okazje na stronie: https://bostonsofa.pl/wyprzedaze-promocje-mebli-skorzanych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*