Jak dobrać przyczepę samochodową do rodzaju przewożonego towaru?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyczepka samochodowa to niezwykle przydatna, choć stosunkowo prosta w budowie konstrukcja. Służy przede wszystkim do transportowania różnych przedmiotów, które ze względu na dużą wagę lub nietypowe gabaryty nie mieszczą się w bagażniku auta. Są to m.in. materiały budowlane, maszyny rolnicze czy produkty sypkie. Oto jedna z firm oferujących wyjątkowo wytrzymałe przyczepy o zróżnicowanej wielkości: https://carro.com.pl/dealerzy/przyczepy-samochodowe-mazowieckie/

Modele jednoosiowe oraz dwuosiowe

Przed zakupem konkretnej przyczepki należy koniecznie zadać sobie pytanie, do czego będzie ona głównie wykorzystywana. Jeżeli zamierzamy ją użytkować jedynie co jakiś czas, a przewożonych przedmiotów nie jest zbyt wiele, wówczas rozsądnym rozwiązaniem jest nabycie mniejszej konstrukcji pozbawionej hamulców. Mowa tutaj o najpopularniejszym modelu jednoosiowym, który doskonale nadaje się do transportowania standardowych materiałów budowlanych, niewielkich pojazdów (np. motorów i quadów), sprzętu biwakowego czy zakupów. Oczywiście warto pamiętać o tym, aby waga samochodu wraz z przyczepą nie przekroczyła 3,5 tony, bo w takiej sytuacji konieczne jest posiadanie dodatkowego prawa jazdy kat. E.

Z kolei dla firmy budowlanej lub posiadającej w swojej ofercie usługi transportowe zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup dużego modelu dwuosiowego, wyposażonego w specjalne hamulce najazdowe oraz amortyzatory. Taka konstrukcja może być z powodzeniem podłączana do dużych samochodów dostawczych. Odznacza się sporą ładownością, jest wyjątkowo solidnie wykonana i zawiera plandekę służącą do zabezpieczania towarów. Dzięki temu nadaje się do przewozu bardzo ciężkich i dużych ładunków. Jeśli interesują nas zarówno jedno-, jak i dwuosiowe przyczepki samochodowe podlaskie to województwo, na terenie którego z pewnością znajdziemy firmę oferującą obie te konstrukcje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*