Jak przeprowadzić bezpieczną dezynsekcję?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z owadami i robakami w blokach nie są niczym nowym. Dlatego też regularnie przeprowadza się tam zabiegi dezynsekcji. Nie wszystkie jednak są bezpieczne dla mieszkających tam ludzi, dlatego trzeba dobrze się zastanowić jaka firma powinna podjąć się takiej pracy. Metody stosowane przez różne przedsiębiorstwa znacznie bowiem różnią się od siebie i mogą mieć różne konsekwencje nie tylko dla insektów, ale również dla mieszkańców.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Najważniejsze podczas przeprowadzania jakichkolwiek działań jest bezpieczeństwo, a także komfort lokatorów. Na szczęście przy dziś dostępnych metodach dezynsekcji nie ma z tym żadnego problemu. Wykonuje się ją bowiem za pomocą nieszkodliwego dla ludzi gazu, który pracownik po wejściu do mieszkania rozpyla w kierunku kratek wentylacyjnych i w pionach technicznych.

Opryskuje się także części wspólne, takie jak piwnice, czy też korytarze. Jeśli chcemy znaleźć firmę, która z takich metod korzysta, to musimy wyszukać na przykład hasło „dezynsekcja lubelskie„, a następnie odwiedzić kilka stron i sprawdzić co dane przedsiębiorstwo ma do zaoferowania. Warto też spojrzeć na opinie.

Nowoczesne metody sanitarne nie wymagają usuwania lokatorów z mieszkań na cały dzień, ani używania agresywnych substancji. Oprócz wspomnianego wcześniej gazu, używa się też żelu, który rozłożyć należy w różnych zakamarkach. Nie ma on zapachu wyczuwalnego dla ludzi, jest też niewidoczny, bo już bardzo małe porcje wystarczają do likwidacji całej populacji owadów.

Podobnie wygląda odszczurzanie. Jeśli wpiszemy do wyszukiwarki „deratyzacja łódzkie„, szybko znajdziemy firmy pozbywające się szczurów za pomocą techniki ultradźwięków, zamiast rozkładać niebezpiecznych i cuchnących trutek w piwnicach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*