Jak się pozbyć cellulitu z pośladków i ud?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z pomarańczową skórką, czyli cellulitem boryka się większość współczesnych kobiet. Walka z tym defektem nie jest łatwa, ale na szczęście istnieją skuteczne metody na pozbycie się znienawidzonego cellulitu.

 

Ruch dla zdrowia i urody

Największym wrogiem pomarańczowej skórki jest aktywność fizyczna. Ćwiczenia nie tylko pomagają spalić nadmiar tłuszczyku, ale i poprawiają ukrwienie skóry. Pomagają przysiady, pływanie, a nawet wchodzenie po schodach. Aby ćwiczenia dały odpowiedni efekt musimy wykonywać je systematycznie.

Jedz zdrowo

Pomoże nam także zdrowa dieta. Jeśli chcemy pozbyć się cellulitu postawmy na świeże warzywa i owoce. Unikajmy słodyczy, tłustych potraw, mocnej kawy, herbaty i alkoholu. Naszym sprzymierzeńcem jest woda, która wypłukuje toksyny z organizmu. Mocną, czarną herbatę zastąpmy zieloną. To właśnie ona znana jest z pozytywnego wpływu na przemianę materii.

Postaw na pielęgnację

W walce z cellulitem pomogą nam odpowiednie kosmetyki, ujędrniające skórę. Ponadto na miejsca z cellulitem warto stosować peeling mechaniczny. Energiczne pocieranie skóry nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale przede wszystkim pobudza krew do szybszego krążenia.

Podobne efekty dają masaże

Z pomarańczową skórką możemy walczyć także pod prysznicem. Po pierwsze masujmy uda i pośladki szorstką myjką czy szczotką. Po drugie polewajmy newralgiczne miejsca na przemian ciepłą i zimną wodą. Taka zmiana temperatur również poprawia krążenie krwi. Ważne aby taki zabieg zacząć i skończyć zimną wodą.

Dowiedz się więcej: “Jak zlikwidować cellulit z ud?”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*