Jak ułożyć sobie plan treningowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze ułożony plan treningowy to gwarancja optymalnej budowy masy mięśniowej. Jest to również skuteczny sposób na bezpieczną i efektywną walkę z nadprogramowymi kilogramami. Istotnym czynnikiem jest w tej kwestii wybór odpowiednich ćwiczeń, systematyczność i intensywność treningów.

Trening na miarę potrzeb

Plan treningowy można stworzyć samemu, kierując się indywidualnymi potrzebami i docelowymi efektami. Można również skorzystać z pomocy doświadczonego trenera. Jeśli interesują nas rzetelne i fachowe konsultacje treningowe Łódź jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert.

Co zatem powinno znaleźć się planie treningowym? Z całą pewnością nie może w nim zabraknąć dokładnie określonych ćwiczeń, ich intensywności oraz częstotliwości i intensywności treningów. Ważne jest to, aby ćwiczenia były dostosowane do możliwości danej osoby – zbyt intensywne i trudne treningi, wbrew pozorom, mogą przynieść efekty odwrotne do pożądanych. Nie można również zapominać o obowiązkowej rozgrzewce.

Istotnym czynnikiem jest cel treningu. Przykładowo, osoby, które zamierzają zrzucić nadprogramowe kilogramy powinny wybierać ćwiczenia, które umożliwią równomierne zaangażowanie wszystkich mięśni, dlatego też warto w tej sytuacji łączyć trening aerobowy i siłowy. Rozbudowę masy mięśniowej zapewnią natomiast ćwiczenia wykonywane na tzw. wolnych ciężarach, czyli przyrządach treningowych, które ograniczają ruch mięśni. Jeśli chcemy, aby nasz plan treningowy koordynował kompetentny trener personalny Łódź Bałuty posiada nowoczesne, dobrze wyposażone obiekty sportowe, dostosowane do różnych potrzeb treningowych. Warto nadmienić, że pomoc ze strony coacha obejmuje pełne wsparcie na każdym etapie działań treningowych, począwszy od przygotowania planu treningowego, a na analizie i ocenie efektywności konkretnego przedsięwzięcia skończywszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*