Jak wybrać odpowiednią pościel i narzuty na łóżko?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen to podstawowa potrzeba każdego człowieka, bez której nie możemy funkcjonować. Wygodne łóżko, przyjemna w dotyku pościel oraz cichy i spokojny klimat sprzyjają odpowiedniej higienie snu. Niezależnie od tego czy noc jest spędzona we własnym łóżku lub pokoju hotelowym, czy w szpitalu – takie szczegóły, jak odpowiednio dobrana narzuta i pościel zdecydowanie poprawiają jakość wypoczynku.

Rozmiar, materiał i kolorystyka

W większości przypadków wybierając pościel i narzutę kierujemy się ich wyglądem. Pod kątem wystroju wnętrza, jak najbardziej kolor i wzór są bardzo istotne, jednak to nie jedyne czynniki, na które warto zwrócić uwagę. Po pierwsze odpowiedni rozmiar! Na początek sprawdźmy jakie wymiary ma nasza kołdra. Na rynku istnieje wiele wariantów, tak że spokojnie znajdziemy mniejsze zestawy jak i te większe, na przykład pościel 200×220. Kolejnym, jeśli nie najważniejszym kryterium, jakim powinniśmy kierować się przy wyborze pościeli, jest materiał, z jakiego jest wykonana. Najważniejsze jest, by była ona przyjemna w dotyku, przepuszczająca powietrze i wysokiej jakości, tak by prana w wysokich temperaturach nie ulegała szybkiemu zniszczeniu.

Narzuty na łóżka dodają sypialni i całej aranżacji naszego łóżka niebywałego uroku. Kolorystyka i wzór ma tutaj bardzo duże znaczenie, warto więc dopełnić wystrój wnętrza tym niebanalnym elementem. W przypadku nowoczesnych wnętrz sprawdzą się jednolite narzuty w odcieniu podobnym do koloru ścian. Chcąc nadać wnętrzu bardziej klasycznego uroku, warto wybrać materiał wzorzysty np. drobne kwiaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*