Jak zaciekawić dziecko obcym językiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Młode umysły są najbardziej chłonne, a nauka języka rozpoczęta w młodym wieku ma największe szanse na powodzenie. Maluch, który zacznie mówić po angielsku już w wieku kilku lat, w szkole będzie radził sobie zdecydowanie lepiej. Zyska przewagę nad rówieśnikami dzięki temu, że wcześniej miał kontakt z tym językiem. By jednak zaciekawić nim dziecko, należy użyć kilku sztuczek. Z pewnością dobrym sposobem będzie włączenie dziecku anglojęzycznych bajek.

Nawet, jeśli nie zrozumie początkowo wszystkich słów, to i tak oswoi się z nimi. Takie bajki możemy w oryginalnej wersji znaleźć w Internecie i odtworzyć kilkulatkowi np. za pomocą tabletu. Nie warto jednak ograniczać się tylko i wyłącznie do elektroniki. Równie ważne jest tradycyjne czytanie, które przyzwyczaja młode osoby do papieru. Takie książki można zamówić na https://bookids.pl/ksiazki/kategoria-wiekowa/maluchy

Dla małych podróżników

Dzisiaj dzieci, podobnie jak ich rodzice są bardzo ciekawe świata i chętnie podróżują. Mnogość krajów do odwiedzenia jest imponująca, ale w każdym z nich trzeba mieć umiejętność porozumienia się. Książki Lonely Planet są idealne dla małych i dużych podróżników. Wydawane po angielsku doskonale służą przy nauce tego języka. Co ważne – prezentują też różne zakątki świata.

Bogate ilustracje z pewnością przypadną do gustu maluchom, a te z dzieci, które potrafią już czytać chętnie zapoznają się z obcojęzycznymi słowami. Możemy więc „odwiedzić” Rio De Janeiro, czy Nowy Jork bez wychodzenia z domu. W ten sposób wzbudzimy w dziecku ciekawość świata i chęć do poznawania całkiem nowych języków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*