Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie panuje panuje duża moda na zdrowy tryb życia. Jednym z jego kluczowych elementów jest odpowiednie odżywanie, opierające się na spożywaniu produktów bogatych w witaminy i składniki odżywcze, a także stosowaniu się do konkretnych zasad. Najtrudniej jest rozpocząć ten proces, ponieważ później nawyki wchodzą w krew. Jeśli na co dzień ciężko pracujemy i nie mamy czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, możemy skorzystać z cateringu biurowego – np. na terenie Torunia usługę taką świadczy firma, która swoją ofertę ma zaprezentowaną na https://www.kapitan-cook.pl/pages/view/88/catering-biurowy-torun.

Kilka wskazówek dla początkujących

Podstawową zasadą zdrowego odżywiania jest regularne picie wody (minimum dwa litry na dobę) oraz jedzenie śniadań, które zapewniają organizmowi energię niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia (owsianka, omlet itp.). Ponadto zaleca się wyeliminowanie z diety szkodliwego cukru. W tym celu należy zrezygnować m.in. z kolorowych napojów gazowanych, musli, białego pieczywa, fast foodów oraz tłustych sosów. Najlepiej sprawdzać etykiety poszczególnych produktów pod kątem zawartości cukru.

Głównym elementem w codziennym jadłospisie powinny być natomiast warzywa bogate w błonnik i witaminy, sezonowe owoce, węglowodany złożone (chleb razowy, ciemny makaron, kasza gryczana, ryż brązowy itp.), chude mięso gotowane na parze, ryby, a także nabiał z niską zawartością tłuszczu. Zamiast gotowych przekąsek wybierajmy np. suszone owoce, orzechy, jogurty naturalne lub koktajle. Osoby, którym codzienna praca poza domem utrudnia przestrzeganie tych zasad, powinny zdecydować się na profesjonalny catering. Jeśli interesuje nas smaczny, a jednocześnie stosunkowo tani catering biurowy Katowice są miastem, w którym działa kilka firm oferujących taką usługę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*