Jak zarejestrować pierwszą domenę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na naszym rynku funkcjonuje bardzo wielu rejestratorów domen internetowych. Można u nich bez trudu nabyć oraz zarejestrować wymarzony adres www dla naszej strony. Warto wiedzieć o tym, że w zdecydowanej większości przypadków nie ma zbyt dużego znaczenia, z usług którego z tych podmiotów skorzystamy, ponieważ oferują one zbliżone warunki. Decydującym kryterium powinna być zatem głównie cena, a rozrzut jest naprawdę ogromny – od kilku złotych do nawet kilkuset.

Tanio nie znaczy gorzej – często wręcz przeciwnie

Osoby pragnące zarejestrować własną domenę internetową często zupełnie nie mają doświadczenia na tej płaszczyźnie. Dlatego chętnie sięgają po najpopularniejsze oferty wielkich firm, za które bardzo często się przepłaca. Trzeba natomiast wiedzieć, że po stosunkowo krótkich poszukiwaniach można bez trudu znaleźć firmę, która zaoferuje nam tanie domeny org, com czy nawet .pl, niczym nie różniące się od domen wielokrotnie droższych.

Jeśli chodzi o ceny, to zarejestrowanie i utrzymanie ogólnoświatowych domen (org i com) powinno nas wynieść średnio kilkadziesiąt złotych rocznie, natomiast domen typowo polskich – od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Pamiętajmy o tym, że możemy również zdecydować się na domenę regionalną (zawierającą w nazwie jakąś miejscowość albo jej skrót – np. waw.pl), za którą zapłacimy jedynie kilka złotych. Przed zakupem domeny warto jest zawsze zweryfikować ceny u przynajmniej kilku różnych rejestratorów, mając na uwadze przede wszystkim koszt tzw. przedłużenia korzystania z domeny na kolejny rok. Warte uwagi są np. te dostępne na https://rapiddc.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*