Jaki ekspres do kawy wybrać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mnóstwo ludzi na całym świecie ceni sobie smak i jakość kawy. Wiele osób pije tradycyjnie parzoną, jednak aby poczuć i wydobyć prawdziwy smak i aromat trzeba zaopatrzyć się w ekspres.

Na rynku jest wiele dostępnych rodzajów i modeli. Możemy wyróżnić m.in ekspresy automatyczne (ciśnieniowe), kolbowe lub kawiarki. Są również profesjonalne ekspresy do kawy, takie używane w restauracjach i kawiarniach.
Jaki ekspres wybrać? To pytanie które zadaje sobie wielu wielbicieli dobrej kawy. Jeśli chcemy mieć pyszny napój zrobiony ze świeżo zmielonych ziaren, a do tego idealnie spienione mleko warto wybrać ekspres automatyczny. Jest to wygodny i bardzo profesjonalny sprzęt, który każdy pokocha od pierwszego użycia. Za dotknięciem jednego przycisku otrzymamy filiżankę głęboko aromatycznej i niezwykle smacznej kawy. Trzeba również zwrócić uwagę czy wybrane przez nas urządzenie ma wbudowany młynek żarnowy do mielenia oraz spieniacz do mleka z automatycznym czyszczeniem. Kolejną kwestią jest pojemnik na mleko. Czy być wbudowany czy może osobny, aby można go było wyciągnąć? A może mamy swój spieniacz i wolimy własnoręcznie ubić ten dodatek tak jak lubimy najbardziej?

Przy wyborze odpowiedniego dla nas ekspresu ciśnieniowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów:

  • czy ekspres ma możliwość regulacji temperatury
  • czy ma możliwość (i jaką) regulacji intensywności kawy
  • czy ma funkcję czyszczenia automatycznego
  • jak wygląda czyszczenie i konserwacja i czy nie jest uciążliwa
  • ile filiżanek kawy jednorazowo można zrobić
  • jaką ma moc
  • jaki posiada filtr.

Kupno ekspresu automatycznego to niezwykła przyjemność szczególnie dla smakoszy kawy. Dzięki niemu pyszny napój umili czas i wprawi w fantastyczny nastrój.

Ekspres do kawy Saeco to nasz wybór godny polecenia.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*