Jakie części zazwyczaj psują się w układzie hamulcowym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych, jeśli nie absolutnie najważniejszym w każdym samochodzie. Dzięki niemu możemy bezpiecznie zatrzymać się w każdej sytuacji. Dlatego też nie dziwmy się, jeśli na przeglądzie diagnosta nie chce nam podbić dowodu, jeśli cokolwiek z tym układem jest nie w porządku. Sprawdzamy co najczęściej zawodzi i jak można to naprawić.

Zaciski i cylinderki

Zaciski hamulcowe znajdują się w hamulcach tarczowych, które używane są praktycznie we wszystkich autach dziś produkowanych. Samochody nieco starsze mają hamulce bębnowe, które najczęściej są montowane na tylnej osi. Tam znajdują się cylinderki, które – podobnie jak zaciski – mogą czasami zawieźć.

Efektem jest znacznie obniżenie się siły hamowania koła, przy którym doszło do uszkodzenia. W takiej sytuacji trzeba cały mechanizm wymienić na nowy. Hurtownia motoryzacyjna Bydgoszcz pozwala nam na zakup elementów układu hamulcowego do praktycznie każdego auta, więc jeśli mamy jakiś rzadszy model samochodu, to najlepiej udać się właśnie tam.

Przewody hydrauliczne

Układ hamulcowy jest układem hydraulicznym, to znaczy że siłę przenosi specjalny płyn, który przenoszony jest poprzez przewody metalowe i elastyczne. Bywa, że jeden z takich przewodów zawiedzie, wtedy ciśnienie ucieka z układu i praktycznie tracimy hamulce. Sklep motoryzacyjny Włocławek umożliwia nam zakup rurek metalowych na metry, z już zakutymi końcówkami, pozwalającymi na zamocowanie na samochodzie.

Wystarczy tylko wygiąć przewód tak, by wszedł idealnie w miejsce starego. Łatwiej jest z wężykami elastycznymi, ponieważ nie trzeba ich doginać, a jedynie zamontować w miejsce starych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*