Jakie meble przygotować na przyjęcie w ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to idealny czas na urządzanie przyjęć w przydomowym ogrodzie. Smaczne jedzenie z grilla, taniec oraz wspaniała zabawa w gronie rodziny i znajomych jest czymś, o czym z pewnością marzy wiele osób po ciężkim tygodniu w pracy czy na uczelni. Podstawą każdej tego typu imprezy są wygodne meble, koniecznie wyposażone w miękkie siedziska. Mowa tutaj m.in. o sofach ogrodowych, hamakach i pufach, choć dostępnych na rynku rozwiązań jest oczywiście znacznie więcej. 

Kluczowe znaczenie ma wysoki poziom komfortu

Osoby organizujące przyjęcie w ogrodzie przeważnie stawiają na sporej wielkości stoły, a także krzesła z miękkimi siedziskami oraz fotele. Są to meble wykonane najczęściej z drewna, rattanu, ewentualnie metalu. Wyroby plastikowe nie są zbyt chętnie wybierane ze względu na niewystarczającą stabilność oraz dosyć tandetny wygląd. Można także przygotować nowoczesne taborety, które są dostępne na https://stylowo-mieszkam.pl/216-taborety.

Doskonałym rozwiązaniem są również sofy ogrodowe, charakteryzujące się wyjątkowo lekką konstrukcją (aluminium). Warto na nich ułożyć wygodne poduszki. Nieco mniej standardowe meble to m.in. leżaki,  hamaki i huśtawki, w których zaproszeni goście będą mogli się maksymalnie zrelaksować. Duże znaczenie ma stół – powinien on być nakryty bawełnianym obrusem (najlepiej kolorowym) i dodatkowo zabezpieczony przez wiatrem za pomocą niewielkich obciążników zawieszonych na jego rogach.

Zaleca się także przygotowanie specjalnego drewnianego podestu i rozłożenie na nim koców, pledów oraz poduszek. W ten sposób zyskamy dodatkowe miejsce do wypoczynku dla uczestników przyjęcia. Jeśli planujemy urządzenie większej imprezy, wówczas powinniśmy rozważyć postawienie w ogrodzie namiotu, który da schronienie przed słońcem czy deszczem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*