Jakie rodzaje rolet są dostępne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Modele najchętniej wybierane przez klientów

Rolety okienne podzielić można za zewnętrzne i wewnętrzne. Zarówno jedne, jak i drugie produkty mają swoje zalety oraz wady. Wśród modeli wewnętrznych w ostatnim czasie najchętniej wybierane przez klientów są rolety dzień-noc. Wyróżniają się przede wszystkim efektownym wyglądem. Zbudowane są z ułożonych naprzemiennie poziomych pasów, z których jeden przepuszcza światło słoneczne, a drugi nie. Nakładając pasy jeden na drugi, można w prosty sposób regulować poziom zaciemnienia.

Nadal dużą popularnością wśród klientów cieszą się rolety kasetowe. Produkty te charakteryzują się prostą i niezawodną konstrukcją. Materiał, z którego wykonana jest roleta, w zależności od potrzeb może zostać zwinięty lub rozwinięty za pomocą linki dołączonej do zestawu. Na popularność tego rodzaju produktów wpływa przede wszystkim niska cena zakupu, a także duża dostępność kolorów i wzorów.

Wśród innych, które jak na razie cieszą się mniejszą popularnością klientów, znajdują się rolety rzymskie. Modele te zwijają się w charakterystyczne fale, tworząc ciekawy efekt dekoracyjny. Podobnie jak produkty kasetowe dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Rzadziej stosowane w Polsce są także rolety plisowane, które swym wyglądem przypominają tradycyjne żaluzje.

Charakterystyczną cechą tych produktów jest możliwość zaciemniania dowolnej części okna. Wybierając materiał, z którego mają być wykonane rolety, należy zwrócić uwagę na poziom zaciemnienia, jaki zapewniają. W sprzedaży znaleźć można m.in. rolety zaciemniające, pokryte warstwą gumy, które pozwalają na pełną izolację świetlną i termiczną. Można je znaleźć m.in. na https://rolety24.net/rolety-okienne/zaciemniajace.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*