Jakie są objawy źle działającej skrzyni biegów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkańcy naszego kraju mają często tendencję do narzekania na skrzynie biegów zamontowane w ich samochodach. Wynika to z bardzo wielu czynników, ale częstym powodem problemów z tym podzespołem jest po prostu fabryczna wadliwość konstrukcji wypuszczanych obecnie na rynek. Objawów awarii skrzyni biegów może być wiele i z pewnością spotkała się z nimi większość osób, zwłaszcza tych użytkujących starsze auta.

Niepokojące odgłosy to główny wskaźnik

Do najbardziej charakterystycznych objawów awarii lub uszkodzenia skrzyni biegów można zaliczyć w szczególności zgrzytanie, które pojawia się w trakcie wchodzenia biegu na miejsce – często nawet za każdym razem, gdy go zmieniamy. Jest ono bardzo charakterystyczne i nie sposób go nie rozpoznać. Niekiedy też można wyczuć luz w drążku zmiany biegów, zwłaszcza w trakcie postojów (bez odpalania silnika). To również jest objaw źle funkcjonującej skrzyni.

Ponadto, zdarzają się sytuacje, gdy słyszymy charakterystyczne puknięcie lub wyczuwamy rwanie drążka podczas mocniejszego dociskania pedału gazu. Warto jednak podkreślić, że najbardziej wyraźnym objawem zepsutej skrzyni biegów jest specyficzne wycie z jej strony w trakcie jazdy autem. Jeśli tylko usłyszymy taki dźwięk, wówczas powinniśmy się niezwłocznie udać do warsztatu w celu zdiagnozowania problemu i podjęcia konkretnych kroków zmierzających do naprawy.

Można też zdecydować się na zakup części online, które niczym się nie różnią od tych używanych w profesjonalnych zakładach. Pamiętajmy, że awaria skrzyni biegów nie zawsze wynika z naszej winy, ale często jest to skutek np. zużytych łożysk. Ten element można nabyć np. sklepie Getparts w Olsztynie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*