Jakie są różnice pomiędzy węglem a ekogroszkiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejszymi paliwami opałowymi w Polsce są węgiel i ekogroszek. Te dwa rodzaje opału znacznie się od siebie różnią. Ekogroszek jest przedstawiany jako wygodniejszy, gdyż wystarczy wsypać go do pieca raz na kilka dni. Co więcej nowoczesne piece mają funkcję ustawienia różnych temperatur w zależności od pory dnia.To sprawia, że nie musimy się martwić, że piec wygaśnie i będzie bardzo zimno po powrocie do domu z pracy.

Wygodne zakupy w internecie

Ekogroszek jest sprzedawany w workach, dzięki temu można go zamówić nawet z innego zakątka kraju. Węgiel zwykle zamawiany jest na najbliższym składzie, gdyż im dalej od miejsca dostarczenia tym koszt dostawy jest większy. Zamówienie ekogroszku na stronie https://pangroszek.pl/ekogroszek-workowany-kielce to gwarancja otrzymania produktu najwyższej jakości. Pakowanie w worki pozwala na jego efektywniejsze przechowywanie – zajmują bowiem mniej miejsca i łatwo je przenieść.

Koszt zakupu nieco droższy przy ekogroszku

Należy się liczyć z większymi kosztami jeśli chodzi o zakup pieca i opału, jednak decydując się na ogrzewanie ekogroszkiem można skorzystać z dofinansowania. Piec który zostanie zakupiony może być zasilany jedynie ekogroszkiem, dlatego należy dobrze przemyśleć ten wybór ogrzewania. Ponadto należy go regularnie czyścić, aby nie doszło do zablokowania komina. Wszystkie wyżej opisane zalety sprawiają, że lepszym wyborem od węgla wydaje się być ekogroszek Białystok to miasto, które co roku wymienia coraz więcej pieców węglowych na alternatywne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*