Jakie urządzenia mogą znaleźć się w sądach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sąd jest miejscem bardzo specyficznym. Powinno być w nim bezpiecznie, ale jednocześnie przychodzą tam różni ludzie. Wobec tego, powinny się tam przede wszystkim znajdować urządzenia zapewniające jak największą ochronę osób tam przebywających. Często nie wystarczą policjanci, którzy pilnują przestępców odpowiadających z tak zwanej wolnej stopy. Jaki sprzęt pozwala na sprawne przeprowadzanie rozpraw i utrzymanie bezpieczeństwa?

Kontrola wnoszonych przedmiotów

Niektórzy mogą chcieć wnieść do sądu niebezpieczne narzędzia. Na przykład, nóż, a zdarzało się w historii, że wnoszono nawet broń palną, na którą dana osoba nie miała zezwolenia. Dlatego też bardzo istotne jest, by policjanci pilnujący porządku posiadali ręczny wykrywacz metali (p. tego typu https://www.spyshop.pl/reczny-wykrywacz-metali-314) i wykorzystywali go w momencie, gdy do sądu wchodzi na przykład osoba, wobec której toczy się sprawa karna mogąca skończyć się pozbawieniem wolności, ale taki podejrzany nie był wcześniej aresztowany (czyli odpowiada z tzw. wolnej stopy). Zawsze taki dodatkowy wymiar bezpieczeństwa nie zaszkodzi.

Rejestracja przebiegu rozprawy

Dawniej przebieg sprawy sądowej był spisywany na bieżąco do protokołu przez specjalnie do tego zatrudnioną osobę – protokolanta. Jednak w przypadku długich i żmudnych rozpraw może być bardzo trudno wiernie przedstawić tam cały ich przebieg. Dlatego dziś na salach powszechne są rejestratory rozmów, obowiązkowo montuje się także kamery. Dzięki temu protokolanci nie mają na sobie aż tak wielkiej presji, a jednocześnie zawsze można bardzo łatwo wrócić do szczegółów tego, co działo się na danej rozprawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*