Jakie winietki wybrać na wesele

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień ślubu zbliża się wielkimi krokami. Nawet jeśli w końcu udało Wam się opracować listę gości, wysłać zawiadomienia i zaproszenia na ślub, pozostaje jeszcze problem jak ustawić stoły w sali weselnej i jak rozsadzić gości. Czasy, kiedy osoby zaproszone walczyły o miejsca przy stołach dawno odeszły w zapomnienie. Dzisiaj z pomocą przychodzą nam winietki ślubne.

Winietki na wesele

Są to małe karteczki z imieniem i nazwiskiem, które umieszcza się na stołach, przy miejscu każdego gościa weselnego. Jakie zatem winietki wybrać na wesele? Jeśli wybraliście styl vintage, który obfituje w rustykalne detale warto rozważyć winietki z koronką. Może być to delikatna jak mgiełka biała koronka, lub lekko beżowa koronka szydełkowa. Na winietce możecie umieścić krótki wiersz, lub ulubioną sentencję, lecz pamiętajcie, że winietki powinny być przede wszystkim czytelne. Tego samego motywu koronki możecie użyć w innych detalach, jak zawieszki na alkohol, czy też menu weselne. Taką samą koronką można przyozdobić świeczniki i wazony na kwiaty, a nawet wpleść ją w bukiet ślubny.

Aby ułatwić rodzinie i znajomym dotarcie do wyznaczonego miejsca, można przygotować też planszę z planem rozsadzenia gości. Jest wiele możliwości. Ważne, aby wszystko zachować w podobnej kolorystyce, z zastosowaniem takich samych motywów, zdobień i tej samej ozdobnej czcionki. Dobrze jeśli detale korespondują z wystrojem sali weselnej i ogólnym klimatem wesela. Większość firm proponuje personalizowanie ślubne winietki, więc można wybrać produkt najbliższy naszym preferencjom, a piękna winietka będzie dekoracją samą w sobie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*