Kolorowanie i malowanie – pasja nie tylko dla dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal każdy dorosły, gdy był dzieckiem miał swoje ulubione kolorowanki. Pozwalały poświęcić się twórczości i dawały możliwość odwzorowywania pięknego świata baśni, filmów animowanych, czy przyrody. Nawet dzieci które niekoniecznie lubiły rysować, zachwycały się drukowanymi konturami i chętnie wypełniały je barwami. Tego typu zabawy zawsze świetnie wpływały na rozwój motoryki i precyzji ręki, a także umiejętność skupiania uwagi. Dziś, pomimo upływu lat wciąż są popularne i pomagają na chwilę się oderwać i zrelaksować. Księgarnie podbijają całe serie kolorowanek dla dorosłych. 

Kolorowanki artystyczne 

Kolorowanki artystyczne, są nazywane również antystresowymi i terapeutycznymi. Są polecane przez psychologów i psychoterapeutów. Praca z nimi pomaga opanować chaos myśli i dać upust wyobraźni, daje także możliwość odprężenie i rozluźnienia. Materiały dla dorosłych są bardziej skomplikowane niż dla dzieci, ale nie mniej różnorodne. Mogą nawiązywać do świata natury – np. kolorowanka tygrys, słoń, wilk, albo pejzaże i ogrody. Mogą też nawiązywać do świata motoryzacji czy techniki.

Niegdyś ukochana kolorowanka, np.: kolorowanka jeż, samolot, czy smok – dziś wciąż może być obecna w życiu. Może w odrobinę innej formie, o wiele bardziej kreatywnej, skomplikowanej i artystycznej. Będzie też odrobinę bardziej wymagająca i trudniejsza, ale też dająca o wiele większe możliwości. Książka i pudełko kredek sprawiają, że jest to łatwa i przyjemna forma relaksu, którą można zabrać ze sobą naprawdę wszędzie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*