Meble z salonu czy na zamówienie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed zakupem nowych mebli do domu pojawia się pytanie czy wybrać gotowe meble z salonu czy meble robione na zamówienie. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Zapoznaj się z nimi i wybierz optymalną dla siebie opcję.

Meble z salonu

Zaletą takich mebli jest przede wszystkim atrakcyjna cena. Nawet jeśli to są droższe meble wykonane z drewna to i tak zapłacimy za nie mniej niż kupując podobnej jakości meble wykonywane na zamówienie. Kolejną korzyścią jest czas oczekiwania. Prawie każdy salon meblowy posiada meble dostępne od ręki, a na pozostałe musimy zazwyczaj poczekać nie więcej niż kilka dni. Każdy komu zależy na czasie będzie więc usatysfakcjonowany. Wiele mebli dostępnych w salonach meblowych są to tak zwane meble modułowe. To oznacza, że mamy wiele wariantów mebli w jednym stylu. W ten sposób możemy kupić te meble, które pasują do naszego pomieszczenia, a także z czasem możemy dokupić kolejne meble tej samej kolekcji. Jednak meble z salonu mają też swoje wady. Pierwszą z nich jest fakt, że czasem trudno dopasować wymiary mebli do dostępnej przestrzeni w naszych domach. Po drugie meble takie są produkowane masowo, przez co raczej nie możemy liczyć, że uda nam się uzyskać dzięki nim unikalny wystrój wnętrz. Poza tym meble takie mają niewielką możliwość modyfikacji, przez co kupując takie meble musimy iść na kompromis i znaleźć złoty środek między naszymi potrzebami, a dostępnymi możliwościami.

Meble na wymiar

Meble wykonywane na wymiar mają tę zaletę, że w maksymalny sposób wykorzystują dostępną przestrzeń w naszych domach. Z ich pomocą można więc wykorzystać wszelkie wnęki czy nietypowy układ wnętrz. Meble na wymiar są też bardzo funkcjonalne (zobacz: meble RTV). To my decydujemy ile chcemy mieć szuflad, półek, jakie drzwiczki zastosujemy, jak wysokie będą szafki, na jakiej wysokości znajdą się blaty, w których miejscach zastosujemy podświetlenie itd. Meble takie będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Wadą tych mebli jest jednak fakt, że są drogim wariantem, a do tego musimy przygotować się na długi czas oczekiwania na realizację zamówienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*