Modny salon – czy może być też praktyczny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O modnym salonie marzy wielu z nas. Chcemy, by jego wystrój nie odbiegał od powszechnych trendów, a obecne tu meble i gadżety jak najdłużej służyły nam i naszym gościom. Aranżując wnętrza, nie możemy jednak zapominać o ich użytkowości. Przyjrzyjmy się zatem rozwiązaniom, dzięki którym pomieszczenie to będzie zarówno modne, jak i praktyczne.

Pomysłowy minimalizm

Nawet najmniejszy salon powinien sprawiać wrażenie przestronnego. Dlatego też im mniej mebli tu wstawimy, tym lepiej. Minimalizm jest w modzie już od dawna i wygląda na to, że w najbliższych latach ten trend nie ulegnie zmianie. Mniejsza liczba gadżetów nie powinna jednak ograniczać naszej wyobraźni. Odwiedźmy więc internetowy sklep meblowy i poszukajmy w nim inspiracji. Wszelkie sekretne schowki czy ukryte szuflady pozwolą na zaoszczędzenie przestrzeni i umiejętne zakamuflowanie przedmiotów, które muszą zawsze być pod ręką, ale nie mogą rzucać się w oczy.

Klasyka z polotem

Klasyczne rozwiązania są zawsze na topie. Zestawy wypoczynkowe z mody nie wychodzą nigdy. Podobnie jak ławy do pokoju, których szeroki wybór w swojej ofercie ma niemal każdy salon meblowy. Modele obecne na rynku w dzisiejszych czasach różnią się jednak od tych, które znamy z końcówki poprzedniego wieku. Rozkładana ława to idealny pomysł do mniejszych wnętrz. Posiada ona wiele niezbędnych w salonie funkcji. Może służyć jako stolik kawowy, półka na piloty do urządzeń multimedialnych, czy gazetnik. Po rozłożeniu sprawdzi natomiast się podczas rodzinnych uroczystości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*