Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze łóżka do rehabilitacji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opieka nad przewlekle chorym pacjentem jest dla większości osób niezwykle trudna, zwłaszcza jeśli są to członkowie rodziny. Na szczęście na rynku np. na https://medistuff.pl/ są dostępne specjalne produkty medyczne w znacznym stopniu ułatwiające to zadanie. Mowa tutaj przede wszystkim o łóżkach rehabilitacyjnych, nazywanych często szpitalnymi, które są odpowiednio przystosowane do stanu chorego. Przy wyborze tego typu konstrukcji warto brać pod uwagę kilka istotnych parametrów.

Największe znaczenie ma możliwość regulacji wysokości i ustawień pozycji

Decydując się na zakup łóżka rehabilitacyjnego, w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy zostało ono wyposażone w regulację wysokości. Chodzi o specjalne siłowniki elektryczne, zlokalizowane w szczytach całej konstrukcji. Tego typu rozwiązanie umożliwia bowiem łatwiejsze i znacznie bezpieczniejsze przemieszczanie się pacjenta – np. z łóżka na wózek inwalidzki i odwrotnie. Przeciętny zakres regulacji wynosi od 40 do 8 cm, ale istnieją też modele, w których zaczyna się już od 20 cm.

Kolejnym istotnym parametrem jest możliwość ustawienia pozycji leczniczej. Optymalnym wyborem jest łóżko rehabilitacyjne elektryczne, pozwalające na automatyczne regulowanie oparcia. Taka konstrukcja jest przystosowana m.in. do ustawienia tzw. pozycji Trendelenburga, która polega na tym, że pacjent leży na plecach, natomiast jego głowa, górna część klatki piersiowej oraz tułów znajdują się poniżej określonego poziomu – w tym przypadku są to kończyny dolne (znacznie łatwiej usuwa się wówczas wszelkie wydzieliny zalegające w drogach oddechowych). Kupując łóżko rehabilitacyjne, warto także wybierać produkty z regulowanymi poręczami (spełniające normę PN-EN 60601-2-52:2010) oraz odznaczające się dużą wytrzymałością na obciążenia (co najmniej do 200 kg).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*