Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka ma kluczowe znaczenie zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców. Materac ma bowiem zapewniać prawidłowe ułożenie ciała podczas snu, a także komfort użytkowania. Dzięki temu dziecko może spokojnie przespać całą noc. Warto wiedzieć, na jakie aspekty należy zwracać uwagę, wybierając odpowiedni materac dla dziecka.

Jaki materac dla dziecka?

Materace dla niemowląt powinny być wykonane z pianki wysokoelastycznej o wysokiej gęstości. Materac taki powinien być hipoalergiczny i musi pozwolić skórze oddychać. Kiedy dziecko wyrasta z małego łóżeczka, można pomyśleć o zakupie materaca o grubości pianki 9 centymetrów. Dla 5-latków polecane są materace HR-35 o grubości 10 cm, które można wykorzystywać nawet do okresu nastoletniego. Nie trzeba się obawiać inwestycji w dobry materac, ponieważ dla mniejszych dzieci można okryć go prześcieradłem lateksowym, które zapobiega przemoknięciu. Materace sprężynowe można stosować u dzieci powyżej 6 roku życia – sprężyny kieszeniowe są trwałe i wytrzymałe, dlatego dobrze sprawdzą się dla dzieci w wieku szkolnym.

Gdzie kupić odpowiedni materac?

W poszukiwaniu odpowiedniego materaca powinno się sklepy oferujące kołdry Kraków, a także sklepy z akcesoriami dedykowanymi dla dzieci. Warto kupować materace jedynie od sprawdzonych producentów, które posiadają certyfikaty jakości i są hipoalergiczne. W końcu dzieci potrzebują odpowiedniego oparcia dla kręgosłupa, a ich komfort w czasie snu to również spokojna noc dla rodziców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*