Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na zabieg laserowy z wykorzystaniem drobinek węgla. Wnikają one głęboko w strukturę skóry, czego rezultatem jest jej dokładne oczyszczenie, zwężenie porów i ujednolicenie kolorytu. Dodatkowe korzyści to ograniczenie stanów zapalnych, regulacja wydzielania sebum oraz pobudzenie komórek do skutecznej odnowy. Specjalistyczny peeling węglowy jest wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej:
Peeling węglowy to zabieg rozpoczynający się zawsze od demakijażu i precyzyjnego oczyszczenia skóry. Kolejnym krokiem jest aplikacja specjalnej emulsji węglowej, która musi pozostać na powierzchni twarzy przez co najmniej 10-15 minut. Dzięki temu odżywcze substancje przedostaną się do wszelkich nierówności oraz porów. Następnie specjalista wykonuje naświetlanie innowacyjnym aparatem laserowym ustawionym na tryb termiczny. Drobiny absorbują jego światło, stymulując tym samym komórki do regeneracji. Efektem jest wyraźne złuszczenie i wygładzenie naskórka. Na sam koniec twarz zostaje schłodzona lodem, ewentualnie mąką o działaniu kojąco-nawilżającym.
Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty, należy poddać się kilku zabiegom w odstępach dwu- bądź trzytygodniowych. Główne wskazania do peelingu węglowego to przede wszystkim nadmiernie rozszerzone pory skóry, zwiększone wydzielanie sebum (łoju) prowadzące do trądziku, częste stany zapalne, drobne zmarszczki mimiczne, a także brzydkie przebarwienia i nieestetyczna, ziemista lub sucha cera. Więcej informacji na temat zabiegu można przeczytać na http://www.auriestetyka.pl/laserowy-peeling-weglowy/.