Podstawowa odzież snowboardzisty

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy sport zimowy wymaga od nas tego, aby posiadać odpowiedni ekwipunek. Nie inaczej jest w przypadku snowboardu. Snowboardziści szykujący się do zimy nie mogą zapomnieć o najpotrzebniejszych rzeczach, jakie przydadzą się na stoku. Dotyczy to zarówno osób doświadczonych, jak i tych, które przygodę ze snowboardem dopiero rozpoczynają.

Deska i obuwie

Snowboard i buty wydają się oczywistym wyposażeniem, jakiego nie może zabraknąć. Posiadanie ich nie zwalnia nas z obowiązku kontroli ich stanu po zakończeniu sezonu lub przed rozpoczęciem nowego. W wielu przypadkach może się okazać, że buty lub deska są już zużyte. W takim wypadku czeka nas zakup nowego sprzętu. Im wcześniej podejmiemy taką decyzję, tym mniej stracimy, ponieważ im bliżej do sezonu, tym ceny sprzętu idą w górę. Wiele sklepów oferuje zaraz po zakończonym sezonie korzystne rabaty i upusty. Przykładem takich ofert może być ta zamieszczona na stronie https://snowboard.distrikt.pl/buty-snowboardowe-burton.

Detale mają znaczenie

Oprócz butów i deski potrzebujemy jeszcze przynajmniej kilku rzeczy. Do grona tych koniecznych lub wręcz niezbędnych zaliczamy rękawice snowboardowe, gogle oraz kask. Posiadanie rękawic, gogli i kasku jest istotne, ponieważ podczas jazdy często zdarzy na się upadek lub konieczność podparcia ręką. Podczas zjazdów na desce przechylamy się „na twarz” oraz „na plecy”. Bardziej niż w narciarstwie w takiej sytuacji przydają nam się dobrej jakości wzmacniane rękawice, które chronią nas przed stłuczeniami i złamaniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*