Podwieszana czy wisząca – jaką umywalkę wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ceramika łazienkowa stała się nie tylko funkcjonalnym elementem każdej łazienki, ale też jej dekoracją. Z tego powodu dokonując wyboru umywalki, warto skupić się nie tylko na jej funkcjach użytkowych, ale też walorach estetycznych. Dostępność jest naprawdę ogromna, a w internecie jest ich duży wybór. Nie trzeba się dzisiaj ograniczać wyłącznie do odwiedzania sklepów stacjonarnych. Ich duży wybór oferują specjalistyczne sklepy online, takie jak https://elazienki.pl/.

O tym warto wiedzieć

Umywalki są często wieszane na stelażu instalacyjnym, który jest konstrukcją wykonaną ze stalowych szyn. Te z kolei mają fabryczne podłączenia do odpływu oraz wody. Dzięki temu praktycznemu elementowi przybory sanitarne można zamontować niemal w dowolnej części łazienki, nawet w samym jej rogu lub centrum. Jeśli chcemy ukryć wszystkie dodatkowe elementy dołączone do umywalki wiszącej to przyda się dodatkowy postument, który zabezpieczy dostęp do technicznych części i wzmocni efekt wizualny.

Czasami postument jest też konieczny, gdy masywność umywalki jest zbyt duża i może się samodzielnie nie utrzymać. Wybór pomiędzy umywalką podwieszaną i wiszącą zależy zatem nie tylko od aspektów czysto hydraulicznych, miejsca doprowadzania wody, ale też estetycznych, a przede wszystkim miejsca, gdzie ta część wyposażenia ma się znaleźć. W kwestii decyzji trzeba też wziąć pod uwagę aranżację całego wnętrza i styl całego pomieszczenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*