Prestiżowe angielskie uczelnie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielka Brytania od stuleci znana jest z wysokiej jakości szkolnictwa wyższego. Niektóre uczelnie są legendarne i znane na całym świecie, zarówno w kręgach elit intelektualnych i naukowców, jak i w popkulturze. Mimo że studiowanie za granicą, a już zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, może się niektórym wydawać nieosiągalne, to w rzeczywistości, przy odrobinie wysiłku, jest jak najbardziej możliwe.

Najbardziej znanymi uczelniami są Oxford oraz Cambridge. Obie uczelnie położone są w zasięgu godziny drogi od Londynu i dzięki bliskości dużych lotnisk są znakomicie skomunikowane z całym światem. Ale to nie znakomita infrastruktura tych miast i uniwersytetów przyciąga rokrocznie tysiące aplikujących, a zasłużona renoma najlepszych uczelni wyższych na całym świecie.

Uniwersytet Oksfordzki został założony w XII w., co czyni go najstarszym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii i jednym z najstarszych w Europie. O kilkadziesiąt lat młodszy Uniwersytet w Cambridge został powołany do życia przez byłych wykładowców Oxfordu i ma z nim strukturalnie wiele wspólnego. Uniwersytety te bywają określane wspólną nazwą – Oxbridge.

Równie dobry wybór

Mniej znanymi, ale równie cenionymi szkołami w Wielkiej Brytanii są;
– University College London – siódma najlepsza uczelnia świata i trzecia w Europie (oczywiście po Cambridge i Oxford).
– King’s College – założony przez samego króla Jerzego IV w początkach XIX w.
– Uniwersytet w Hertfordshire – znane z kształcenia światowej klasy specjalistów z zakresu praktyk biznesowych. Studia w Hertfordshire będą więc świetnym wyborem dla osób, które chcą np. założyć własną firmę.

Bardziej ekonomiczną opcją będą studia w Huddersfield. Ze względu na dobry poziom i nie wygórowane opłaty, na tej brytyjskiej uczelni studiuje również wielu Polaków. Oferuje ona szeroki wachlarz kierunków humanistycznych oraz technicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*