Profesjonalne hodowle zwierząt – o co zadbać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce wiele osób zajmuje się hodowaniem zwierząt rasowych, nie dotyczy to tylko kotów czy psów, ale również gołębi. Aby jednak móc prowadzić działalność tego typu trzeba zainwestować środki na wyposażenie, aby zapewnić zwierzętom dogodne warunki pobytowe. Jakie produkty należy zakupić w pierwszej kolejności?

Pożywienie i akcesoria

Decydując się na prowadzenie hodowli gołębi należy przede wszystkim zaopatrzyć się w klatki. Nie mogą być one jednak przypadkowe, najlepiej wybrać model zadedykowany dla ptaków, w przeciwnym wypadku kojec będzie dla nich niewygodny. W trakcie wyboru kratki należy zwrócić uwagę na podłoże, powinno być ono jednolite, aby nogi zwierzęcia nie wpadały w dziury.

Nie bez znaczenia będzie też pożywienie, którym będziemy karmić ptaki, najlepiej wybrać specjalistyczną karmę Versele Laga dla gołębi. Produkt zawiera w swoim składzie wszystkie witaminy i mikroelementy, które są potrzebne ptakom do zdrowego życia.

Nie zapomnijmy także o obrączkowaniu gołębi, jest to istotne w celu identyfikacji. O tym, jak powinno ono przebiegać, można przeczytać na http://mojgolab.pl/hodowca-radzi-obraczkowanie-golebi-pocztowych-cyfry-i-symbole-na-obraczkach-n-12.html.

Hodowca kotów czy psów także musi zapewnić swoim zwierzętom dobrze zbilansowany pokarm, który dostarczy im wszystkich składników odżywczych. Poza tym przy większej hodowli niezbędne mogą się okazać klatki, w których będziemy zamykać psy lub koty na noc.

W przypadku tych pierwszych trzeba pamiętać o wydzieleniu dostatecznej ilości miejsca na spacery, w końcu psy trzeba regularnie wyprowadzać. Natomiast dla kotów trzeba zakupić kuwety oraz żwirek w dużej ilości i pamiętać o jego regularnej wymianie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*