Rodzaje narzędzi pneumatycznych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu mężczyzn posiada przydomowe warsztaty, w których dokonuje zarówno małych, jak i większych napraw. Wykorzystywane są do tego różne elektronarzędzia, służące między innymi do cięcia, wiercenia czy szlifowania. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że doskonałą alternatywę dla tego typu sprzętów stanowią narzędzia pneumatyczne, zasilane sprężonym powietrzem. Są to choćby podręczne sprężarki przenośne czy pistolety do lakierowania. 

Nie bój się innowacyjnych rozwiązań

Narzędzia pneumatyczne tym odróżniają się od elektrycznych, że posiadają większą moc, a jednocześnie są mniejsze pod względem gabarytów i dużo lżejsze (nawet o połowę). Z tego względu powszechnie uznaje się je za znacznie bardziej efektywne. Podstawowym elementem w ich konstrukcji jest nieskomplikowany sinik napędowy – łopatkowy lub turbinowy, który przekazuje napęd bezpośrednio na wrzeciono, ewentualnie przekładnię. Dodajmy, że sprzęty pneumatyczne odznaczają się wyjątkowo niską awaryjnością. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy ich różne rodzaje, a do najpopularniejszych zaliczamy wiertarki, wkrętarki, polerki, młotki, nitownice oraz specjalne pistolety służące do lakierowania albo piaskowania.

Warto również wyróżnić klucze pneumatyczne (które z powodzeniem wykorzystamy zarówno na budowie, jak i w warsztacie samochodowym), zszywacze i gwoździarki (do łączenia różnych materiałów i elementów), szlifierki kątowe, taśmowe i oscylacyjne (do wygładzania powierzchni oraz obróbki małych detali), piły posuwisto-zwrotne, przecinarki, a ponadto nożyce do cięcia blach. Wiele z wymienionych powyżej sprzętów znajdziemy w ofercie tego specjalistycznego sklepu: https://www.km-maszyny.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*