Sposób działania oczyszczalni ścieków

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe i spójne działanie oczyszczalni ścieków oparte jest na połączeniu dwóch funkcji: mechanicznej oraz biologicznej (ta dodatkowo wspomagana być może przez chemiczne procesy). Stopień zaawansowania poszczególnych elementów zależy od wielkości danej oczyszczalni. Nie mniej istotna jest jakość samych kolektorów, które odpowiadają za wpływanie ścieków z różnych lokacji.

Nowe, ekologiczne rozwiązania

Na rynku mówi się coraz więcej o ekologicznych możliwościach, które mogą zostać wykorzystane w działaniu nowoczesnych oczyszczalni. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka zanieczyszczenia środowiska oraz zwiększenie stopnia czystości. Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj: https://www.sklep-instalgrunt.pl/content/9-jak-dziala-oczyszczalnia-ekologiczna

Ścieki w standardowej oczyszczalni przechodzą zazwyczaj z komory dopływowej do głównej przepompowni. Stamtąd przenoszą się do kratowni (tu oczyszczane są z większych zanieczyszczeń), następnie do piaskowników (gdzie rozszczepia się zawiesinę mineralną). Ostatnim etapem są reaktory biologiczne, w których dochodzi do mechanicznego oczyszczania substancji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*