Stroje do sztuk walki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba osób, które uprawiają różnorodne sztuki walki – począwszy od boksu i kickboxingu, przez MMA, a skończywszy na karate czy judo. Jednym z istotnych elementów wpływających na komfort w trakcie treningu czy potyczki jest strój, uzależniony oczywiście od rodzaju konkretnej dyscypliny. Powinien on jednak być zawsze wykonany w taki sposób, aby nie krępował ruchów zawodnika i gwarantował mu optymalny komfort. Wielu zawodowców poleca w szczególności odzież Poundout

Tkaniny syntetyczne wiodą prym

W większości sportów walki niezbędna jest odzież termoaktywna, wykonana z materiałów syntetycznych, takich jak choćby poliester albo poliamid. Wytwarza się z nich m.in. rashguardy (koszulki), spodenki, legginsy, spodnie, trykoty i bluzy. Omawiane tkaniny charakteryzują się przede wszystkim doskonałym odprowadzaniem wilgoci (a dokładniej potu) z powierzchni skóry, znakomitą wentylacją i zdolnością do utrzymania stałej temperatury ciała. Ponadto taka odzież jest bardzo wytrzymała (dzięki czemu służą zawodnikowi przez dłuższy czas), lekka i wykazuje właściwości antybakteryjne, eliminując tym samym nieprzyjemny zapach.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że koszulki czy spodenki z tkanin syntetycznych doskonale dopasowują się do ciała, stając się de facto druga skórą, co bezpośrednio przekłada się na większy komfort w trakcie ich noszenia. Dzięki temu trening przebiega niezwykle sprawnie. Na szczególną uwagę zasługują ubrania marki Trec Wear, które można kupić np. w tym sklepie internetowym: http://shatoonsport.com/sklep/inne-marki/trec-wear.html. Dodajmy, że istnieją też nieliczne sztuki walki, w których zalecane jest stosowanie odzieży wykonanej z bawełny (ewentualnie z domieszką poliestru). Zaliczamy do nich zwłaszcza karate i judo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*