Stylowe i praktyczne sposoby na utrzymania cienia w domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjątkowo słoneczne dni potrafią czasami dać się we znaki, szczególnie kiedy mamy mieszkanie od południowej strony. Nasłonecznienie, wzrost temperatury w pomieszczeniach oraz brak prawidłowej cyrkulacji powietrza wpływają bezpośrednio na nasze złe samopoczucie.

Jednym z rozwiązań, które skutecznie może pomóc nam zacienić pomieszczenia są rolety dzień noc w kasecie. Idealny pomysł dla osób ceniących sobie wygodę. Roleta to nic innego jak poziome pasy materiału, jedne bardziej inne mniej przezroczyste.

Poruszając sznurkiem, jak w przypadku każdej rolety, możemy zmieniać układ pasów, ograniczając lub zwiększając dopływ światła do pomieszczenia. Rozwiązanie to nie jest zbyt kosztowne, a co najważniejsze, będzie pasować do każdego okna i każdego wnętrza. Możemy wybrać spośród szerokiej palety kolorów takie, które idealnie będą komponowały się z resztą wystroju.

Może zasłona?

Innym, bardziej tradycyjnym, sposobem na znalezienie cienia w pomieszczeniu jest zakup odpowiednich zasłon. Aktualnie królują zasłony turkusowe, które ożywią pomieszczenie i skutecznie zablokują napływ promieni słonecznych do wnętrza. Pasują wszędzie tam, gdzie zasłony traktowane są także jako ozdoba. Niektórzy twierdzą, że to moda odchodząca w zapomnienie, jednak przeglądając pokazowe pomieszczenia projektowane przez wyspecjalizowanych architektów, możemy zauważyć zasłony prawie wszędzie.

Są zatem pięknym uzupełnieniem wnętrza, czyniącym je przytulnym.
Oba sposoby są skuteczne, jednak ten właściwy powinniśmy wybrać według swojego gustu oraz dopasowania do pomieszczeń. Oprócz walorów estetycznych i funkcjonalnych rozważmy także te praktyczne, dobierając np. do kuchni odpowiednią roletę, która sprawdzi się w tym wnętrzu idealnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*