W co wyposażyć ogród zimowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny ogród zimowy to oaza spokoju i miejsce wytchnienia. Aby jednak spełniał swoją rolę i poprawiał nasze samopoczucie, należy odpowiednio o niego zadbać.
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaką funkcję ma spełniać to pomieszczenie – od tego będzie zależało wyposażenie do ogrodu. Może on pełnić rolę jadalni, salonu, miejsca wypoczynku, domowego biura czy miejsca zabaw dla dzieci lub azylu dla całej rodziny. Kiedy już to ustalimy łatwiej będzie zrealizować projekt tak, by spełniał nasze oczekiwania.

Meble w ogrodzie zimowym

Materiałami, które współgrają z zielenią roślin są zawsze tworzywa naturalne – teak, drewno, rattan. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę na ich odporność na działanie warunków mikroklimatu, jaki chcemy stworzyć w naszym ogrodzie zimowym. Świetny efekt można osiągnąć wprowadzając elementy kamienne, granitowe czy marmurowe – zwłaszcza w roli posadzki.

Ogród zimowy stanowi płynne przejście z domu do ogrodu i powinien pasować do jednego jak i do drugiego. Jednak równie efektowne są aranżacje w stylu nowoczesnym, łączące tworzywa sztuczne, metale, stal nierdzewną czy szkło hartowane. Ciekawe inspiracje można czerpać ze sklepów specjalistycznych, np. z oferty sklepu Versanis.

Odrobina prywatności

O ile obficie przeszklone ściany pozwalają otworzyć cały dom na zewnątrz to przecież ogród zimowy ma być miejscem dla nas komfortowym. Aby to osiągnąć, nie można zapomnieć o zapewnieniu prywatności przez montaż rolet, verticali, żaluzji, markiz czy zasłon. Chronią one także przed nadmiernym oddziaływaniem słońca i dają relaksujący cień.

Rośliny do ogrodów zimowych

Wybór flory do ogrodu zimowego to rzecz indywidualnych preferencji. Wskazane jest, aby dobierać je pod kątem nie tylko oczekiwań, ale także czasu, jaki możemy poświęcić na ich pielęgnację. Ogrody zimowe dają szansę uprawy gatunków, które w naszym klimacie nie mogłyby się prawidłowo rozwijać. Wybór jest bogaty i każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego możliwościom i gustowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*