W czym pomoże kancelaria finansowa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kancelaria finansowa to miejsce, w którym uzyskamy wszelkie informacje oraz niezbędną pomoc w zakresie planowania finansowego, kredytów, optymalizacji podatkowej, ubezpieczeń, a także nabywania i sprzedaży nieruchomości. Wiele tego typu firm zajmuje się również oddłużaniem osób fizycznych lub przedsiębiorstw. Ich oferta jest zresztą bardzo szeroka i z pewnością zaspokoi nasze oczekiwania. W każdej kancelarii finansowej pracują doświadczeni doradcy, którzy specjalizują się w konkretnych dziedzinach.

Jeśli chodzi o pieniądze, zawsze stawiaj na profesjonalistów

Podstawową dziedziną działalności większości kancelarii finansowych jest doradztwo w zakresie planowania finansowego – zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. W tym przypadku klienci w trakcie spotkania z doradcą wskazują na poszczególne elementy, które chcieliby dokładnie omówić. Warto podkreślić, że każdy z nich może stanowić odrębną usługę. Inna kluczową specjalizacją kancelarii są inwestycje.

W ramach tego obszaru klient może uzyskać pomoc w zakresie m.in.: analizy oraz oceny jego możliwości inwestycyjnych, ustaleniu profilu idealnego inwestora, ustaleniu celów i priorytetów danej inwestycji, opracowaniu konkretnej strategii, a także skonstruowaniu portfela inwestycyjnego (zawsze w oparciu o precyzyjnie wyselekcjonowane rozwiązania). Ponadto, kancelarie świadczą pomoc w dziedzinie:

  • ubezpieczeń – na życie, majątkowych, samochodowych (np. OC), zdrowotnych czy firmowych
  • zaciągania i spłaty kredytów – hipotecznych, gotówkowych oraz firmowych
  • leasingów
  • emerytur
  • nieruchomości – gruntowych i budynkowych; w ostatnim czasie wiele podmiotów zajmuje się m.in. sprzedażą spółek z historią
  • planowania spadkowego
  • inżynierii finansowej – doradztwo w zakresie łączenia instrumentów finansowych oraz prawnych w celu ich skuteczniejszego działania (przykładem jest zarabianie na kredycie hipotecznym)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*