Wybór łóżka do pokoju dziecka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecka to pomieszczenie służące do zabawy, nauki i odpoczynku. Podczas jego urządzania warto kierować się nie tylko poczuciem estetyki, ale również funkcjonalnością. Oprócz biurka i szafy, która pomieści ubrania, zabawki i gry, rodzic musi zmierzyć się z wyborem odpowiedniego łóżka. Jakie sofy tapczany warto rozważyć do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju dziecka – miejsce do spania

Pokój dziecięcy musi być urządzony z wyobraźnią. Odchodzi się już od tego, aby dziewczęce pokoje były różowe, a chłopięce niebieskie. Warto uwzględnić to, co dzieci chciałyby mieć w swoim pokoju – muszą przecież czuć się tam bezpiecznie i dobrze, zarówno w dzień, jak i w nocy, podczas snu. Miejsce do spania powinno być wygodne i umożliwiać dobry wypoczynek. Musi być funkcjonalne, ale również ładne, ponieważ dzieci szczególnie zwracają uwagę na kolory i elementy, które mogą pobudzić ich wyobraźnię.

Na czym najlepiej lubią spać dzieci?

Do wyboru w sklepach są małe sofy, tapczany i jednoosobowe łóżka. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

 • powierzchnię pokoju,
 • wiek dziecka,
 • płeć dziecka,
 • ulubiony motyw/kolor,
 • dopasowanie stylistyczne do wystroju pokoju.

  Sofa, tapczan czy łóżko muszą być wygodne. Ważny jest więc i materiał, którym powleczony zostanie mebel, jak i miękkość. Sofa czy mała kanapa może być idealnym rozwiązaniem dla nastolatków. Młodsze dzieci, które nie umieją same składać łóżka, będą wolały małe tapczany, które nie zajmą wiele miejsca w pokoju, zostawiając przestrzeń do zabawy. Z kolei młode dziewczyny bardzo dobrze czują się w łóżkach z ramami, jednak w tym wypadku trzeba dysponować większą przestrzenią.

  Bez względu na to, czy zdecydujesz się na sofę, tapczan czy inny mebel do sypialni Twojego dziecka, przemyśl dokładnie swój wybór. Nie zapomnij też zapytać o zdanie swojej pociechy – w końcu cały ten trud podejmujesz właśnie dla niej!

  Duży wybór łóżek znajdziesz w sklepie meblowym Selsey.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*