Wyjazd na narty za granicę, o czym warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myślisz nad rozpoczęciem swojej przygody z nartami i nie wiesz na co uważać, o czym pamiętać, albo co koniecznie musisz ze sobą zabrać? A może nie wiesz, w jakie góry najlepiej się udać? W poniższym artykule przedstawimy odpowiedzi na powyższe pytania. Zapraszamy do lektury!

Gdzie wyjechać?

Jedną z najlepszych lokalizacji, w jakie warto się wybrać, są Alpy. Składa się na to kilka czynników. Jednym z najważniejszych są warunki pogodowe oraz koszty porównywalne do tych, jakie ponieślibyśmy w przypadku wyjazdu w polskie góry. Alpy to doskonałe miejsce do nauki jazdy na nartach. Mamy zagwarantowany śnieg oraz bardzo dużą ilość połączonych tras zielonych i niebieskich, które są odpowiednie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nartami. Nie ma również kolejek w stokach narciarskich – takie sytuacje zdarzają się w Polsce nagminnie. Polecanym regionem w Alpach, godnym odwiedzenia, jest Les Orres. Niektórzy decydują się również na narty we Włoszech. Wówczas warto odwiedzić Val di fiemme.

Wyjazd indywidualny czy z touroperatorem?

Osoby początkujące powinny korzystać z wyjazdów zorganizowanych. W takiej opcji posiadamy opłacony transport, ubezpieczenie, skispas oraz zakwaterowanie.

Co spakować?

Najważniejsze jest, aby spakować ubranie termiczne dobrej jakości, które będzie dostosowane do obecnie panujących warunków pogodowych. Należy mieć na uwadze, że koniec sezonu, czyli okres od marca do kwietnia jest znacznie cieplejszy aniżeli jego początek (grudzień – styczeń). W kwietniu temperatury mogą bowiem być równe nawet +15 stopni, w grudniu zaś -20.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*