Zalety używania tamponów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tampony to jedne z podstawowych środków higienicznych stosowanych przez kobiety podczas miesiączki. Występują one w postaci sprasowanych bawełnianych ruloników i ich celem jest pochłanianie krwi oraz wydzieliny menstruacyjnej, a także zapobieganie powstawaniu brzydkiego zapachu. W sklepach znajdziemy tampony różniące się między sobą zarówno rozmiarem, jak i stopniem chłonności. Aby skutecznie dobrać je pod względem tego pierwszego parametru, warto zapoznać się z informacjami zawartymi na tej stronie: https://gentleday.pl/jak-dobrac-rozmiar-tamponu

Nie taki diabeł straszny

Wiele kobiet na całym świecie zadaje sobie pytanie, czy korzystanie z tamponów jest w pełni bezpieczne. Te wątpliwości znikają zazwyczaj po pierwszym użyciu produktu – okazuje się bowiem, że jest on znacznie bardziej komfortowy i skuteczny niż tradycyjna podpaska. Główną korzyścią wynikającą ze stosowania tamponów jest wchłanianie przez nie całej wydzieliny menstruacyjnej, zanim zdoła się ona wydostać z pochwy. Dzięki temu nieprzyjemny zapach zostaje wyeliminowany lub przynajmniej ograniczony do minimum. Kolejną zaletą omawianych produktów jest ich różnorodność, pozwalająca na dobranie takiego modelu, który będzie idealnie pasował (co sprawi, że nie wypadnie ani nie przecieknie).

Poza tym, wytrzymują co najmniej kilka godzin, są bardzo dyskretne w stosowaniu i niewidoczne – można więc z powodzeniem pójść na basen czy jogę. Jeśli chodzi o tampony jak aplikować te produkty dowiemy się bez trudu z ulotki dołączonej do opakowania. Nie jest to trudna sztuka – wystarczy umyć ręce, odpakować tampon, położyć się na plecach i rozluźnić mięśnie pochwy, a następnie odwinąć sznurek i delikatnie wsunąć całość w gąb pochwy pod kątem (nieco do góry i od tyłu). Właściwie włożony tampon jest niemal zupełnie niewyczuwalny i nie krępuje naszych ruchów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*