Camping w lesie – to warto zabrać ze sobą

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nocowanie w lesie można rozwiązać dwojako – wersja ekstremalna, gdzie jesteśmy zdani tylko na siebie i parę drobiazgów, które mamy przy sobie i wersja cywilizowana, gdzie bierzemy ze sobą cały zestaw przydatnych gadżetów.

Co warto zabrać?

Oświetlenie
Gdy zapadnie zmrok i trzeba będzie poszukać miejsca do spania konieczne będzie jakieś oświetlenie. Można oczywiście wziąć zwykłą latarkę, ale mamy wtedy zajętą jedną rękę – a jak wiadomo lepiej przygotowuje się posiłek dwoma rękami. Rozwiązaniem jest latarka czołowa do biegania – jest lekka, ledowe źródło światła jest oszczędne i przede wszystkim – mamy wolne ręce.

Nóż
Podstawa. Nożem przygotujesz posiłek, naostrzysz kijek na kiełbasę, w razie konieczności będziesz mógł się nim bronić, a nawet przygotujesz drewno na ognisko. Tak, dobrym nożem można rąbać drewno uderzając ostrze w tępą krawędź ciężką gałęzią. Dobrze sprawdzą się też multitoole, które poza nożem wyposażone są w inne przydatne na campingu narzędzia, jak mała piła do drewna lub kombinerki.

Źródło ognia
Jak już zorganizujesz sobie opał, dobrze mieć go czym podpalić. Ognień w nocy pozwoli się ogrzać, oświetli okolice obozowiska i zapewni poczucie bezpieczeństwa. Należy oczywiście zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa i nie rozpalać ogniska na wyschniętej od upału ściółce, w pobliżu drzew. Najlepiej znaleźć jakąś niezadrzewioną polanę. Można klasycznie, zapałkami. Ale te mogą zamoknąć przy przechodzeniu przez rzekę. Świetnie sprawdzi się w tej sytuacji krzesiwo – nawet zamoczone wykrzesze z siebie gorące iskry i rozpali kilka przygotowanych, suchych wiórów lub trawę. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś krzesiwa, warto przed wyjściem trochę poćwiczyć, gdyż jego używanie wymaga wprawy.

Hamak
Po kolacji czas na sen. Zamiast rozkładać namiot i spać na nierównej, pokrytej szyszkami ziemi, lepiej rozwiesić hamak pomiędzy drzewami. Dostępne na rynku hamaki są bardzo lekkie i zajmują niewiele miejsca w plecaku, a przy tym są w miarę wygodne i pozwalają odseparować się od podłoża. Dostępne są także wersje z moskitierami lub dodatkowym, wodoodpornym tropikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*