Czy kolor sukienki na przyjęcie jest istotny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dopasowanie koloru sukienki do okazji jest równie istotne jak przemyślany krój kreacji. O ile na wystrzałowej dyskotece można wystąpić w małej czarnej czy którymś z krzykliwych kolorów, to niekoniecznie sprawdzą się one na weselu czy imprezie firmowej. Jak zatem operować paletą barw, aby nie popełnić modowego faux pas?

Sukienka na wesele i inne wieczorowe przyjęcia

Niepisaną, aczkolwiek rozsądną zasadą w przypadku wesel jest unikanie bieli. To kolor zarezerwowany tej nocy dla jednej kobiety – panny młodej. Będąc gościem na przyjęciu weselnym, należy go unikać. Ekskluzywne sukienki imprezowe w kolorze czarnym także są niewskazane.

Sprawdzą się natomiast kreacje wielokolorowe z różnego rodzaju motywami. Z tym, że należy zachować szczególną ostrożność z bardzo krzykliwymi barwami. Nadmierne dążenie do stworzenia szokującego efektu nie jest dobrą strategią na elegancje przyjęcia, do których wesela niewątpliwie należą. W przypadku wątpliwości, czy dana kreacja się nada, najlepiej wybrać coś w spokojniejszym wydaniu kolorystycznym.

Na imprezie firmowej

Coraz więcej polskich firm organizuje imprezy firmowe. Wybierając się na takie spotkanie, najlepiej postawić na stonowaną elegancję. Sukienka nie może być zbyt krótka, uniwersalna jest długość do kolana. Nie sprawdzi się także mocno wydekoltowana kreacja, w której wygląda się nie tyle atrakcyjnie, co wulgarnie. Takie modele z pewnością nie nadają się na spotkania o służbowym charakterze. W przeciwieństwie do wesela pasuje tu klasyczna czerń, ale krzykliwe i jaskrawe kolory już nie bardzo. Kreacje na te okazje można znaleźć na https://www.imesia.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*