Czym zajmuje się higienistka stomatologiczna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Higienistka stomatologiczna, czyli podpora każdego profesjonalnego gabinetu stomatologicznego

Prawidłowe funkcjonowanie gabinetu dentystycznego nie opiera się jedynie na pracy lekarza i wykonywanych przez niego usługach stomatologicznych. Przygotowanie stanowiska pracy dla dentysty oraz przygotowanie pacjenta do zabiegu, prowadzenie podstawowej dokumentacji medycznej i wykonywanie takich zabiegów z zakresu leczenia i profilaktyki jak fluoryzacja, piaskowanie czy lakierowanie zębów to podstawowe obowiązki higienistki stomatologicznej.

Jest to zawód niezwykle potrzebny i oferujący tym, którzy go wybiorą, dobre warunki zatrudnienia. Edukowanie pacjentów na temat podstawowych zasad higieny jamy ustnej to także zadanie wykonywane przez higienistkę stomatologiczną. Musi być to zatem osoba o szerokiej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Czy aby móc pracować jako higienistka stomatologiczna, konieczne jest ukończenie szkoły wyższej? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie wiele dziewcząt, które po ukończeniu szkoły średniej zastanawiają się nad swoją przyszłością zawodową. Kwalifikacje w tym zawodzie pozwalają zdobyć szkoły pomaturalne. W praktyce oznacza to, że praca w branży medycznej jest możliwa nie tylko po studiach.

Mieszkanki wielu podwarszawskich miejscowości bez problemu znajdą dla siebie szkołę w dogodnej lokalizacji – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: szkoła pomaturalna Warszawa. Dyplom zawodowy, który zdobywamy po ukończeniu takiej szkoły, daje nam możliwość pracy w wielu prywatnych i państwowych placówkach opieki medycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*